REIKI

Moja inicjacja na Mistrza Reiki była spontaniczna, nie było to ani planowane, ani nie była to droga, do której dążyłem jak do celu, który chce zrealizować, bo będzie z tego płynęła jakaś korzyść lub coś mi to da.

Reiki jest dla mnie jak elektryfikacja, która zabłysła w moim domu i wszystko stało się na tyle prostsze, że nie wyobrażam sobie żeby się od niej odciąć lub przestać ją
praktykować. Od kiedy mam Reiki, życie nabrało nowego wymiaru, zdarzenia, sytuacje, które mi
się przytrafiają mogę przyporządkować do konkretnej zmiany i w ten sposób mogę, a właściwie każdy może, doskonalić siebie.

Inaczej postrzegam ludzi, widząc popełniane przez nich błędy, nie wytwarza to we mnie irytacji, chęci zmiany. Po prostu wiem, że każdy ma do tego prawo na każdym etapie swojego życia, żeby samemu popełniać swoje błędy.

Zgodnie z systemem – Usui Shiki Ryoho Reiki posiada 5 zasad, którymi powinniśmy kierować się w życiu, aby osiągnąć doskonałość. Dr Mikao Usui nauczał swoich uczniów, żeby na duchowej ścieżce Reiki, postępowali zgodnie z następującymi zasadami:

  1. Chociażby dziś nie martw się.
  2. Chociażby dziś nie złość się.
  3. Czcij swoich rodziców, nauczycieli i ludzi starszych.
  4. Uczciwie zarabiaj na życie.
  5. Okazuj wdzięczność każdej czującej istocie.

Wydaje mi się, że najtrudniejszą zasadą dla mnie było i jest „Chociażby dziś nie złość się”. Za młodu nie byłem spokojną osobą i trudno było mi pohamować swoje emocje. W miarę upływu czasu, zdobywania nowych doświadczeń, pracy z energią zacząłem się zmieniać. To było i jest dla mnie największe wyzwanie, ponieważ życie pokazywało mi wiele sytuacji, które nie były warte takiej złości.

Natomiast w całej historii REIKI największy szacunek mam do tej części, w której Dr Mikao Usui gromadzi swoją wiedzę na temat uzdrawiania – chodzi o ten moment dojrzewania do wiedzy, jej zrozumienia i wtedy ona jest nam dana. To jest trochę tak, że może nam się wydawać, że czegoś chcemy, ale na ten moment nie jesteśmy na to gotowi. Swoim poszukiwaniem Dr Usui pokazuje nam, że do pewnych rzeczy musimy dojrzeć, aby zrozumieć, zobaczyć coś obok czegoś przechodziliśmy wiele razy, ale nie widzieliśmy tej głębi, prawdy.

Jednoczenie pierwsza myśl, która do mnie przyszła po inicjacji na Mistrza Reiki, to: zrozumienie nieustannej pracy nad sobą.

Historia Reiki dostępna tutaj