O MNIE

Zanim zacząłem pracować z energią Reiki powiedziałbym, że moje pierwsze z nią spotkanie, było przypadkowe. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że tego potrzebowałem.

Na pierwszy zabieg wysłała mnie żona, która w tym czasie korzystała z metody odczulania w jednym z gabinetów w Warszawie, obok zabiegi Reiki wykonywał Paweł Ćwikła, i na taki zabieg zapisała mnie żona. A więc to Ona jest początkiem wszystkiego, co było dalej. W trakcie 10 zabiegów dowiedziałem się, że mogę wykonywać zbiegi samodzielnie, jeśli pójdę na seminarium i przyjmę inicjację. Decyzja była dla mnie oczywista, głównie z powodów finansowych. Mogłem zapłacić raz i robić sobie oraz swojej rodzinie dowolną liczbę zabiegów. I tak się zaczęło…

Moje wspomnienie z pierwszego seminarium w Warszawie to przede wszystkim ogromne zaskoczenie, powitanie – czyli przytulenie, z osobą którą widzisz po raz pierwszy. Na seminarium tak witają się wszyscy. Dziś jest to dla mnie naturalne, wtedy byłem oniemiały. Po zakończonym seminarium wiedziałem, że tam wrócę tak szybko jak to możliwe. Zgodnie z zasadami inicjację drugiego stopnia zrobiłem po trzech miesiącach. I tak zaczęła się moja przygoda z odczytywaniem tego, czego potrzebuje.

Na jedno z kolejnych seminariów zabrałam ze sobą żonę i córkę, na następne kolejnych członków rodziny. Reiki traktuje, jako profilaktykę w życiu codziennym, szczególnie w kwestii zdrowia. To dzięki pracy z Energią zachowuję spokój, wyciszenie, równowagę, mogę wsłuchać się w siebie, usłyszeć to, czego potrzebuje do rozwoju moje wnętrze. Reiki jest moim doskonałym wypełnieniem.

Moją największą przemianą dzięki Reiki jest to, że jestem spokojniejszy i myślę, że tak też postrzegają mnie inni. Inicjacje pierwszego i drugiego stopnia Reiki zrobiłem w listopadzie 2001 r. oraz styczniu 2002 r. Moje wszystkie inicjacje przeprowadził Mistrz Marian Bartkowiak. Po 4 latach pracy z energią również przez „przypadek” usłyszałem, że mogę zostać mistrzem Reiki. Ta informacja pierwszy raz przyszła w czasie warsztatów z Antonim Szczerbą oraz Emfazym Stefańskim, a potwierdziła się w czasie moich rozmów z Marianem.

Moja Inicjacja na Mistrza Reki miała miejsce w czasie jednego z seminariów Mariana Bartkowiaka w Kołobrzegu w styczniu 2006 r Od tego czasu nadal współpracuję z Marianem cały czas czerpiąc z jego wiedzy i doświadczenia, mając wielki szacunek do mojego Mistrza.

Prowadzę swoje seminaria zazwyczaj w weekendy, a na indywidualną prośbę szkolenie może odbyć się w dowolnym terminie. Wiedza przekazywana jest zgodnie z systemem Usui Shiki Ryoho w zależności od stopnia inicjacji (I˚ lub II˚). Ukończenie kursu zapewnia umiejętność pracy z energią Reiki.

Uważam, że jako Mistrz Reiki jestem osobą, która wspomaga i motywuje innych do pracy i dokonywania w swoim życiu zmian. Chodzi mi o to żeby pokazać, co i jak mogą zrobić osoby rozpoczynające swoją pracę z Reiki, pamiętając, że cała praca jest wykonywana samodzielnie przez nich, i tylko przez nich. Rozwój, doskonalenie, zdobywanie doświadczenia zawsze jest po stronie ucznia. Osobiście mogę podpowiedzieć, co należy zrobić żeby osiągnąć dany cel/efekt, natomiast wykonanie tych wskazówek pozostaje po stronie adepta. To jest właśnie indywidualna droga rozwoju.

Myślę, że najważniejsze jest to, aby pomiędzy mistrzem, a uczeniem nie było uzależnienia, tak żeby uczeń nigdy nie rezygnował z własnych doświadczeń, z podejmowania własnych decyzji.

Zanim rozpocząłem swoją pracę z Reiki nie interesowałam się innymi metodami rozwoju duchowego. Od rozpoczęcia mojej drogi rozwoju, poszerzam swoje horyzonty regularnie zgodnie z moimi potrzebami o kolejne kursy, metody, nauki pozostając z niektórymi bardzo związany w codziennej pracy, a inne traktując czysto informacyjnie. Natomiast w każdej z technik zachowuje połączenie z Energią Reiki.

W trakcie wielu warsztatów poznałem też ważną zasadę – to nie dar warunkuje nasze umiejętności, ale systematyczna praca z daną techniką prowadzi nas do doskonałości.

Wiele osób posiadając talent nie rozwija go, przez co stoi w miejscu.

Dodatkowe warsztaty:

Doskonalenie umysłu – Lech Emfazy Stefański;

Dotyk dla zdrowia (Touch For Health) – Antoni Szczerba

Medycyna chińska – Jarosław Miklus

Masaż chiński i Kręgarstwo – Jarosław Miklus

EFT TAPPING – Iwona Sikora

Hipnoza (zawansowana hipnoterapia) – Michał Cieślakowski

CHI-KUNG – Zbigniew Struk

Radiestezja terapeutyczna – Paweł Łowicki