Radiestezja

Praca z wahadłami polega głównie na harmonizowaniu organizmu, jest to terapia dla osoby, która chce widzieć, że coś faktycznie się dzieje. Przy pracach bioenergoterapeutycznych nie widać nic, przy wahadłach ruch pozwala widzieć zmianę.

Czas pracy dyktuje samo wahadło. Całkowite zatrzymanie się oznacza koniec pracy.
Wahadłem oddziałujemy na siebie lub inną osobę w zależności od indywidualnych potrzeb.

Używając wahadła do diagnozy określamy stan energetyczny danej osoby, co przekłada się na stan zdrowia. Czyli kiedy mówimy, że dany organ nie domaga, przy użyciu wahadła możemy stwierdzić czy dzieje się to w strefie fizycznej czy energetycznej. Fizycznej choroby może jeszcze nie być widać, ale pracując z energią możemy już zauważyć jakąś dysharmonię. Działając wahadłem dążymy do tego żeby organizm został zrównoważony na poziomie energii tak, aby nie doszło do żadnej choroby lub proces chorobowy został cofnięty.

Drugi element, dla którego stosuję wahadło, to zadawanie pytań w celu określania jak najkorzystniejszych wyborów życiowych – dla osoby, na ten moment, stopnia dopasowania zagadnienia do danej osoby. Czyli jeśli możemy zadać konkretne pytanie, ograniczone do dwóch wyborów, to możemy otrzymać odpowiedź: tak, nie lub nie wiem. Osoba, która zadaje pytanie musi liczyć się z tym, że wahadło pokaże, która z opcji jest dla niej korzysta, ale decyzja, co wybrać pozostaje w rękach osoby, która zadaje to pytanie.

Pracuję na wahadłach Józefa Baja, ponieważ są najlepszym sprzętem radiestezyjnym wykonywanym w Polsce. Wykonane są z wielką starannością i precyzją.

Natomiast Reiki dodaje do wszystkich technik, które stosuje, ponieważ pomaga mi to w efektywnym przeprowadzeniu całego zabiegu.

Pozostałe techniki którymi się interesuję:

Medycyna chińska: element poszerzania horyzontów, pomaga przy diagnostyce i zaspokoiła moją ciekawość.

Dotyk dla zdrowia: połączenie medycyny konwencjonalnej zachodniej, wschodniej medycyny chińskiej. Tak zdobyta przeze mnie wiedza oparta o naukę o mięśniach, meridianach, punktach neurolimaftycznych i neuronaczyniowch pozwala na lepsze efekty np. przy masażach.