Masaż - Kręgarstwo

Masaż Chiński i Kręgarstwo to zestaw technik terapeutycznych stosowanych do ustawień stawów i kręgosłupa.
Głównie masaż stosuje się do zniwelowania wady postawy, ustawiania miednicy, do ogólnego wyprostowania sylwetki. Dodatkowo jest wykonywany na kanałach energetycznych wpływając na pracę poszczególnych organów wewnętrznych organizmu.

Masażu Chińskiego i Kręgarstwa nauczyłem się u Jarosława Miklusa z Częstochowy. Jest to masaż czysto terapeutyczny, pozwala w płynny, relaksujący sposób rozmasować napięte mięśnie całego ciała i uwolnić je od bólu, rozluźnić stawy, ale również skorygować ustawienia wszystkich stawów (wszelkie „wybicia”, skręcenia”, kontuzje i inne urazy) łącznie z korygowaniem stawu miednicy i ogólnym prostowaniem sylwetki.

Masaż jest bezpieczny, ponieważ wykonując wszystkie ustawienia kręgosłupa/stawów wykonuje się je w płaszczyznach fizjologicznych i pracuje się głównie na ścięgnach i mięśniach. I co najważniejsze robi się to na tyle na ile one (mięsnie i ścięgna) pozwalają wrócić na swoje miejsce kręgom/stawom. W tym masażu nie ma bezpośredniej pracy na kręgosłupie (metoda miękka, nieinwazyjna), jako kościach, tylko właśnie na mięśniach i ścięgnach dookoła kręgosłupa, a więc nie narusza się struktury kości i nie robi niczego na siłę. Oprócz tego ustawiania kręgosłupa, dają wspaniałe efekty przy takich schorzeniach jak: rwa kulszowa, dyskopatia, wszelkie bóle pleców, karku itp.

Zabieg trwa około godziny, w zależności od tego, jakie elementy ciała masuje.