Hipnoza

Budzi wiele kontrowersji, ale dla mnie to była chęć poznać tej metody pracy. Hipnoza jest pracą z podświadomym umysłem, pozwala na zmianę błędnych wzorców, przekonań. Hipnoza działa bardzo precyzyjnie, jeśli jest tak określona – jest jak chirurgiczne cięcie – działa bardzo punktowo.

Ludzie boją się hipnozy, ponieważ ich strach wynika głównie z obawy przed brakiem świadomości tego, co robią, a tak nie jest. Osoba zahipnotyzowana może w każdej chwili zrezygnować, otworzyć oczy i przerwać sesję. Poza tym w hipnozie osoba, nie może przyjąć sugestii, jeśli to jest sprzeczne z jej świadomością. Nie można zmusić osoby, żeby coś zrobiła, jeśli to jest sprzeczne z jej świadomością. Ponieważ podświadomość ma funkcje auto-bezpieczeństwa i nie pozwoli się zniszczyć lub zrobić sobie lub innym krzywdy. To jest tylko filmowe podejście do tematu.​

Osoba przychodząca wie, co jest problemem, w tym przypadku mamy dwie możliwości, choć nie mówię, że są one jedyne.

· mówi o tym, jaki jest problem i nad czym będziemy pracować;

· nie dokonuje wskazania problemu mnie, jako prowadzącemu i cały proces przebiega poza moją świadomością.

Rozwiązania problemów są takie same w obu przypadkach hipnoterapii, różnica polega na tym żeby osoba nie musiała mówić o swoich traumatycznych przeżyciach.

WARUNKI HIPNOZY:

· musisz chcieć

· nie można się bać hipnozy

· nie można mieć fałszywego wyobrażenia czym jest hipnoza

· w hipnozie nie śpisz – nie jest to sen, wystarczy myśl, a wyjdziesz z transu

· w hipnozie wszystko słyszysz i czujesz nawet bardziej niż podczas normalnego stanu świadomości

· hipnotyzer nie ma władzy nad osobą hipnotyzowaną

· nie ma możliwości wyciągnięcia informacji, jeżeli nie chcesz powiedzieć to nie powiesz

· to osoba wchodzi w trans, a hipnotyzer pokazuje drogę

Hipnoterapia z osobą zainteresowaną zaczyna się od:

Wytłumaczenia, czym jest hipnoza – usunięcia schematów filmowych – w hipnozie człowiek jest cały czas świadomy. Wyrażenia osobistej chęci – to osoba zainteresowana musi chcieć samej zmiany – a nie osoba, która ją do mnie pokierowała. Ustalenie z osobą hipnotyzowaną odpowiednich sugestii.

Cała reszta to już jest element technicznego wprowadzania w hipnozę – po to żeby podświadomość uczestnika spotkania zmieniła jego wnętrze.